|E hënë, Korrik 24, 2017

Drogë në prapanicë, ja si e fusnin gardianët në qeli 

Fier – Arrestohen në flagrancë dy punonjës të burgut Fier për veprat penale “Prodhim dhe shitje e narkotikëve”, Futja ose mbajtja e sendeve të ndaluara në institucionin e ekzekutimeve të vendimeve me burgim” dhe “Shpërdorim i detyrës”.

Sipas burimeve te informacionit nga burgu i sigurise larte ne Fier  mesohet se dy gardianet e ndaluar lenden narkotike e fshihnin duke e futur ne prapanice ne kohen qe shkonin ne pune , pra ne burgun e sigurise lart ne Fier. Me pas kur gjenin orarin e pershtatshem ata benin edhe shperndarjen e saje tek personat qe kishin dhene porosine.  Po si pas ketyre burimeve mesohet se sekreti i dy gardianeve eshte zbuluar nga nje i burgosur  i cili me pare ka qene bleres tek dy gardianet i lendes narkotike hashash. Me mjete apeciale hetimi ata jane mbajtur nen pergjim e me pas eshte vertetatuar se dy gardianet fusnin lende narkotike ne burg duke e fshehur ate ne prapanice , pohuan burimet e informacionit nga ky burg per alb365.
Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier në bashkëpunim me I.E.V.P. Fier, beri të mundur kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasve të mëposhtëm: 1.Ledio P 21 vjeç, banues në fshatin Cakran, Fier. 2.Lusiano R 26 vjeç, banues në Cakran, Fier.(Të dy me detyrë punonjës policie në regjimin e brendshëm të burgut Fier).

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Policia arreston dy shtetas https://t.co/fKf02G3jQq https://t.co/dyJg6F7JsN
11,312 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Zgjedhjet e 11 qershorit, përplasin serbët në veriun e Kosovës

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë, përveç krijimit të dy blloqeve në Prishtinë, ka krijuar hendek ndarjesh edhe në komunitetin...

Close