|E premte, Qershor 23, 2017

Edi Rama në një intervistë të nxehtë për TV grek ‘SKAI’ 

Kryeministri, Edi Rama në vazhdën e përplasjeve në distancë me Greqinë ka dhënë një interviste për televizionin “Skai”.

Një nga gazetarët e emisionit “Histori”, ka qenë në zyrën e Kryeministrit për ta pyetur pikërisht për postimin në Facebook, ku tha se Akropoli është ende falë shqiptarëve.

Intervista do të transmetohet të martën në mbrëmje, ora 23 30 me orën greke ose 22 30 me orën shqiptare,  ku përveç të tjerave do të flasë për çështjet që shqetësojnë marrëdhëniet shqiptaro-greke.

Intervistën Rama e ka dhënë për gazetarin, Aleksis Papagelas ndërsa pjesë e panelit prej katër gazetarësh të emisionit është dhe Pavlos Cimas, me orgjinë arvanite.

Edhe pse Greqia është aleati strategjik i Shqipërisë, Rama pas më shumë se tre vite në detyrë nuk ka kryer ende asnjë vizitë zyrtare në Greqi.

Ndërsa, homologu i tij grek Aleksis Cipras e anuloi vizitën e programuar në dhjetorin e kaluar.

Gjithsesi mes dy kryeministrave ka pasur disa takime në “fushë” asnjanëse

image_2016_11_21_1212_1479726531_0

 

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Sondazhi në Fier, PD merr rezultatin befasues, Gramoz Ruçi mbetet jashtë parlamentit https://t.co/RRS7FDI2Kd
11,396 people follow ALB365
Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ja si u prit Rama në Preshevë. (foto & video)

Qytetarët e Preshevës pritën sot me këngë e me valle kryeministrin shqiptar, Edi Rama. Entuziazmi i shqiptarëve të Preshevës, dukej...

Close