|E martë, Maj 23, 2017

Ekonomia globale vuan nga norma e ulët e interesit. 

Ekonomia globale vuan nga norma e ulët e interesit.

Deklarata është bërë nga ministri gjerman i Financave Wolfgang Schaeuble i cili tha se vetëm rritja ekonomike e qëndrueshme do ti jepte fund kësaj faze delikate.

Ai tha gjtihashtu se likuiditeti është shumë i lartë si pasojë e politikave monetare.

Ministri gjerman i financave Wolfgang Schaeuble tha të martën se normat e interesit janë shumë të ulëta dhe se vetëm rritja ekonomike mund ti jepte fund epokes së rënies.

Duke folur në bundestagun gjerman, Schaeuble tha se norma e ulët ishte një shqetësim i madh dhe i justifikueshem, duke shtuar se Europa ka nevojë për më shumë reforma strukturuese.

“Ne do të arrinim të dilnim nga kjo fazë e normave të ulëta të interesit vetëm nëse kemi një rritje të qëndrueshme në europë, tha ai, duke shtuar gjithashtu se likuditeti global shkaktuar nga politikat monetare është shumë i lartë.

Ministri i financave gjermane tha gjithashtu se ekonomia e madhe e Europës do të ketë qëllim të arrijë në 15 miliardë euro në mënyrë që të ulë taksat pas zgjedhjeve qe do të mbahen në shtator të 2017. Kancelarja Angela Merkel premtoi lehtësim të taksave për gjermanët në legjislaturën e ardhshme.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Detyrim paraqitje për baban që u denancua për dhunë nga i biri https://t.co/U6qwyRNKLf https://t.co/65rnz6BGpS
11,451 people follow ALB365
Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u Twitter Pic brando_9 Twitter Pic Compa_Ab Twitter Pic BigbangP Twitter Pic jacobnie Twitter Pic INBUEX Twitter Pic DPtw09
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Femra – Ja formula verore e modës për të gjitha gjeneratat!

Këto dy pjesë të rrobave përfundimisht janë më se të përshtatshme gjatë muajve të verës, por që përshtaten edhe për...

Close