|E premte, Qershor 23, 2017

Eksperti ekonomisë – Kujdes, kompanitë on line po vjedhin kursimet tuaja 

Ish ministri i Financave, Arben Malaj këshillon miqtë të shmangin kompanitë mashtruese online

Te dashur miq ne fb, njoftimin e disa mediave dhe autoriteteve mbikqyrese per riskun e kompanive online qe po vjedhin kursimet tuaja duhet ta percillim tek cdo kolege dhe i afert. Keto kompani mashtruese po ju vjedhin parate, po u bejne me te varfer.

Kujdes, fitimet joshese jane grepi per tju peshkuar dhe vjedhur cdo qindark . Sa me te medha keto fitime teorike qe ju joshin ju aq me te madha, aq me vrastare dhe aq me te renda do te jene humbjet juaj. Kujdes parate tuaja dhe te te aferme tuaj.

Jane para nga shume sakrifica, mos u genjeni nga keto pretime, mos i merni parate e femijve dhe te ardhurave tuaja dhe ti investoni ne keto skema grabitese.

Bankat duhet te bllokojne perdorimin e kartave te kreditit dhe debitit te klenteve apo depozituesve te tyre per te investuar ne keto skema . Duhet te krijohen listat e zeza te kompanive grabitqare,

Ndergjegjesimi publik duhet te jete aktiv edhe nga autoritetet mbikqyrese ne media e shkruar dhe TV.


Nje material konciz me shenjat paralajmeruese se mund te jeni viktem duhet te perdoret per ndergjegjesimin e cdo individi.

Dikush mund te rekomandoj le ti leme keta individe te mesojne duke e pesuar / falimentuar, por ne kete rast kriza sociale si individe, familje dhe shoqeri eshte shume e rende dhe kur permasat rritet ajo demton rende kohezionin social te vendit tone.

Kompanite grabitqare vjedhin milionat, qinrda apo mijra individe/investiore humbasin kursimet e tyre. Keta te mashtruar i shtohen numrit te njerezve te varfer qe rrit edhe barren e buxhetit te shtetit,

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Sondazhi në Fier, PD merr rezultatin befasues, Gramoz Ruçi mbetet jashtë parlamentit https://t.co/RRS7FDI2Kd
11,396 people follow ALB365
Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Këshilltarët demokratë bojkotojnë këshillin bashkiak

Fier - Mblidhet keshilli bashkiak ne Fier. Keshilltaret demokrat mungojne. Kreu i tyre Luan Baci ka pohuar se jemi ne...

Close