|E premte, Qershor 23, 2017

Ekspozita figurative e artistëve që u përfshinë në “Apollo – Art Colony”. 

10366246_664730810263871_5684986900099986093_n     Fier – “Apollo – Art Colony” finalizoi punën një javore në Galerinë e Artit Fier me çeljen e një ekspozite figurative. Mbi 26 artistë ndërkombëtarë të artit pamor u bënë pjesë e nismës së Bashkisë Fier, “Apollo – Art Colony”, nismë që ka për qëllim evidentimin dhe nxjerrjen në pah të resurseve të Fierit. Për më shumë se një javë, artistët pjesëmarrës u bënë pjesë e një turi vizitash në pikat turistike të qarkut Fier, me synim shkëmbimin e eksperiencave, njohjen me bukuritë dhe resurset turistike të Fierit, promovimin dhe pasqyrimin në art të këtyre vlerave.
Fieri në sytë e artistëve, e shprehur në punimet e tyre u shfaq plot dritë dhe ngjyra. Punimet e ekspozuara në Galerinë e Artit Fier mblodhën dhjetra vizitorë dhe ardashës.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Rama – Fevziut/ Kam dështuar https://t.co/dc7ckyShYT https://t.co/bZhSf6tEvn
11,398 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
9 vjeçarja habit Apple

Një vajzë austrialiane me origjinë nga India ka habitur Apple gjatë një koference të organizuar nga kompania amerikane. Quhet Anvitha...

Close