|E mërkurë, Maj 24, 2017

Ekzekutohet biznesmeni shqiptar në Detroit 

USA – Një biznesmen shqiptar, pronar i një restoranti në Koni Ajlënd është vrarë ditën e sotme në mëngjes në jug të Detroitit në SHBA.

Ai është Frano Juncaj, 59 vjeç. Policia e Detroitit tha se vrasja dyshohet se ka ndodhur gjatë një tentative grabitjeje në orën 9:30 të mëngjesit me orën lokale.

Juncaj është gjetur i vrarë me një plumb në gjoks para derës së restorantit. Ai ishte me origjinë shqiptare dhe kishte emigruar në SHBA në vitin 1975, raporton panorama. 

Policia dyshon se vrasja ka të bëjë me një grabitje. Po kështu, thuhet se grabitësi mund të njihej me Juncajn, ndaj edhe e ka qëlluar që të mos e kallëzojë.

“Ai kishte besim te komuniteti”, ka thënë Stivën Dolunt, manaxheri i restorantit. “Juncaj ishte një njeri shumë miqësor dhe kjo që ndodhi nuk do të kalohet lehtë”, ka thënë ai për mediat lokale.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Basha – Ramës/ Pse nuk i mban premtimet? https://t.co/ZZ47KJn03Q https://t.co/MoNMExEeQM
11,445 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Kujdes, Ritës i dalin brekët

Rita Ora po shijon pushime luksoze në Maldive. Bukuroshja kosovare duket se ka marrë ngjyrë shpejt në vendin bregdetar gjë...

Close