|E hënë, Shkurt 27, 2017

Eljo Hyska kryetari i ri i FRESSH 

Eljo Hyska është zyrtarisht kryetari i ri i FRESSH.  Me 10182 vota, Hyskaj arriti të fitonte me një rezultat dukshëm më të lartë kundrejt 7 kandidatëve të tjerë në garën për kreun e Forumit Rinor Eurosocialist të Shqipërisë.

Sakaq nga votimi i anëtarëve të FRESSH ditën e shtunë u përzgjodhën dhe dy nënkryetarët e Forumit, Shpati Kolgega me 7706 vota dhe Elsamed Mukaj me 2742 vota.

Pjesmarrja në votim ishte 65%.  Në 207 qendra në gjithë vendin, nga ora 07:00-19:00 votuan 24581 anëtarë të FRESSH.

 Rezultati i nxjerrë nga KQZ:
1- Eljo Hyska 10182
2- Shpati Kolgega 7706
3- Elsamed Mukaj 2742
4- Marinela Rukia 1522
5- Erjo Mile 1323
6- Jonida Spaho 527
7- Ana Abdi 462
8- Ermal Petushi 387

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Arrestohen 2 grekë me hashash made in Albania https://t.co/cYNK0rsSCq https://t.co/rjHqRGfzgf
511 people follow ALB365
Twitter Pic rogerham Twitter Pic paparo_l Twitter Pic LILLA_12 Twitter Pic ChiaraMe Twitter Pic nikoleka Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Nishani: Politika detyrim për të reskeptuar vullnetin popullor

Klasa politike dhe institucionet shqiptare kanë detyrimin moral dhe institucional për të respektuar vullnet popullor dhe vijuar me rrugën e...

Close