|E hënë, Shkurt 19, 2018

Ermal Meta dhe Fabrizzio triumfojnë në edicionin e 68 të Sanremos 

Itali – Ka triumfuar ne festivalin e Sanremos Ermal Meta dhe Fabrizio duke marr vendin e pare. Edhe pse kenga e tyre u akuzua per plagjature ata ia dolen qe te rrembejne edhe vendin e pare me kengen Non mi avete fatto niente.  Meta ka fituar edhe cmimin si kenga me e degjuar e Sanremos.

 Ky ka qene edicioni i 68 festivalit te kenges italiane

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Shqiptarët thyejnë rekord në Itali

Numri i të burgosurve në...

Close