|E premte, Shkurt 23, 2018

Evakuimi, përmbyset mjeti i ushtrisë, s’ka viktima. 

10429258_10203756874027342_8115851529077222621_nFier – Mjeti i ushtrisë gjatë operacionit për evakuuimin e 5 personave në fshatin Shtyllas, është përmbysur. Mjeti i ushtrisë po shkonte në ndihmë të të përmbyturve por fatkeqsisht është përmbysur në Kthesën e Qarrit.

Mësohet se nuk ka të lënduar nga aksidenti, ndërkohë që forca të tjera ushtarake po shkojnë në ndihmë të kolegëve dhe të të përmbyturve të tjerë.

Një një stan pranë fshatit Ferras, një çift ka mbetur i bllokuar. Një helikopter pritet që t’i vijë në ndihmë çiftit të rrezikuar.Ndërkohë në fshatin Povelç, 3 familje rrezikojnë jetën ku mes tyre janë edhe 3 fëmijë. Situata në Fier vazhdon të jetë e rënduar nga përmbytjet edhe në zonën e Darzezës.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Arrestohet avokat Preng Lleshaj

Tiranë - Arrestohet avokati Preng...

Close