|E premte, Shkurt 23, 2018

Evakuohet familja e Lefter Meçes . 

vlcsnap-2013-11-22-10h59m41s18-640x340Fier, banori Lefter Meçe nga fshati Ferras apel për ndihmë . Meçe: Unë dhe gruaja jemi të bllokuar që dje në orën 18:00. Kemi kërkuar ndihmë, askush s’ka ardhur. Duam të shpëtojmë jetën, shtëpia është mbushur me ujë.Shteti të na shpëtojë jetën. Ka reaguar ndërkohë prefekti I qarkut Xhavit Bushaj duke pohuar se :  Po evakuojmë familjen e Lefter Meçes. Situata është e rënduar, në ndihmë RENEA e FNSH.Në total kemi evakuuar 56 familje, po sistemohen tek të afërmit, ka pohuar prefekti Bushaj .

Ministria e Brendëshme ka dalë në komunikatë për shtyp në lidhje me situatën aktuale.

Përmbytjet, Ministria e Brendshme në deklaratë për mediat. Lumi Gjanica është në shtrat.

Lumi Seman ka ulje të nivelit, por prurjet janë intensive. Në komunën Novoselë janë evakuuar 40 familje

Në qarkun Elbasan ka reshje shiu intensive.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Pranga 43 vjeçarit, trafikoi 808 kg kanabis me gomone drejt Italisë

Vlorë - Një 43 vjeçar...

Close