|E martë, Janar 17, 2017
  • NA NDIQ NË

EXLUZIVE – Armando Subashi “zbërthehet” për mbetjet urbane (video) 

Fier – Menaxhimi I mbetjeve urbane ka hyrë në një fazë të re dhe ndërtimi I landfildit në Plyk të njësisë administrative Portëz do ti jap zgjidhje përfundimtare problemit të mbetjeve, ka pohuar kryebashkiaku Armando Subashi.

Subashi ka pohuar faktin se  në kohën që mori detyrën si kryebahskiak ish komunat kan pasur probleme serioze me grumbullimin e plehrave , ndërkohë që tashmë ky problem është zgjidhur  dhe grumbullimi I tyre  bëhët tek fusha pasi ne si bashki e kemi shpallur emergjencën për ish fushën e plehrave, ka phuar Subashi

Ndiqni intervisten e plot

Qytetarët janë kundër diegies apo groposjes së mbeturinave  pasi ato mund të shkaktojnë shumë probleme në shëndetin e qytetarëve

vlcsnap-2016-10-03-13h21m13s194 vlcsnap-2016-10-03-13h21m30s141 vlcsnap-2016-10-03-13h21m41s250

alb365

 

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Rama : Kush punon në shtet e nuk paguan dritat, i mbahet rroga.

Tiranë - Një tjetër masë do të zbatohet ndaj qytetarëve që nuk paguajnë energjinë elektrike. Kryeministri Edi Rama sqaroi se do të penalizohet me mos dhënien e rrogës cdo qytetar...

Close