|E martë, Korrik 25, 2017

Facebook me plane për internet falas në USA 

Sipas një raporti të fundit nga The Washington Post thuhet se Facebook është duke vlerësuar lansimin e shërbimit të internetit pa pagesë në SHBA.

Facebook kishtë lansuar fillimisht shërbimin Free Basic Internet në Indi dhe më pas e ka shuar atë. Tani, i njëjti shërbim duket se po gjenë hapësirë në SHBA, thuhet në artikullin e Washington Post.

Shërbimi Free Basics Internet u jep qasje disa përmbajtjeve të internetit por jo të gjithave dhe për këtë ka marrë kritika të ndryshme.

Facebook do të përfitojë nga ky shërbim duke sjell më shumë përdorues në platformën e vet dhe duke u mundësuar qasje pa pagesë përdoruesve me të ardhura të ulta dhe atyre që jetojnë në zona rurale.

Sipas the Washington Post, Facebook ka filluar bisedimet me Shtëpinë e Bardhë lidhur me shërbimin e internetit pa pagesë.

Siç duket, Facebook është duke shqyrtuar mundësitë e sjelljes së këtij shërbimi pa i acaruar ligjëvënësit, siç ka ndodhur më parë në Indi.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ambasada italiane në Tiranë: Punë të mbarë President Ilir Meta https://t.co/27y7WmgWjv https://t.co/xN7eeqHf5t
11,309 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Bllokohet furgoni me 932 kilogramë hashash

Policia e Vlorës ka sekuestruar një sasi prej 932 kilogramë kanabis sativa të fshehur në një furgon. Operacioni është zhvilluar...

Close