|E mërkurë, Mars 29, 2017

Famijarët e Fadil Hoxhës akuza policisë për neglizhencë 

Familjarët e të paraburgosurit Fadil Hoxha nga Lushnja që humbi jetën në QSUT akuzojnë policinë si shkaktare të kësaj ngjarje.

Ata thonë se ndonëse u kishin kërkuar punonjësve të policisë që t’i fusnin në ambientet e paraburgimit ilaçet për zemrën, kjo e fundit sipas tyre kishte refuzuar.

Fadil Hoxha ishte ndaluar nga policia pasi akuzohej se kishte marrë ullinj në tokën e dikujt tjetër.

 “Vëllai dje paska vajtur për të mbledhur ca ullinj në Divjakë, në pyll të Divjakës dhe atje paska vajtur policia dhe e ka marrë që në orën 11:00 policia e Divjakës e ka futur në rajon.Këta kanë vajtur, se kam dhe nipin në Divjakë, se ishte i sëmurë me zemër”.

“Ku është prova, e futën në sallë, do ti bëjnë koronaren, nga koronarja ka mbaruar çdo gjë.Nuk doli që ta shihnim ne. E çuan aty dhe thanë ndërroi jetë. Tani na sorollasin sa andej, këtej që ne do ti bëjmë autopsinë. Autopsia ka dalë një vdekje e menjëhershme. Ku është autopsia? Pse vdekje e menjëhershme? Ku është shkaku, pse vdiq?”

“Nuk isha në vendin e ngjarjes por nëse i është vënë zjarr asaj ullishtje.. Unë e pyeta nipin, i thashë ka zjarr atje.. këtu ndryshon puna. Nëqoftëse ka marrë 5 kokrra ullinj ose 1 kg ullinj dhe duke e vënë në dijeni policinë që ky është në këtë gjendje, trajtohet me këto ilaçe dhe i përcjellin këta jashtë.Duke i thënë policisë, duke e vënë në dijeni që ky rob nuk duron edhe zhurmën, edhe të trajtohet kështu. E kanë keqtrajtuar, duke e kërcënuar që të pranosh këtë dhe këtë”.

alb365/oranews

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: A janë kto 4 qarqet ku LSI pretendon të dal forcë e parë? https://t.co/zSpLnx5ed9 https://t.co/KXX6dZeWdr
4,194 people follow ALB365
Twitter Pic StolzNet Twitter Pic Ledina47 Twitter Pic ddsahara Twitter Pic vanigjuz Twitter Pic uuque Twitter Pic MarioRol Twitter Pic lindseys Twitter Pic joel6220 Twitter Pic AzzaStep Twitter Pic metin_no Twitter Pic kul12113 Twitter Pic javivis1 Twitter Pic 1Ambu Twitter Pic 5pt Twitter Pic RodheimT Twitter Pic RatliffT Twitter Pic laxkatz1 Twitter Pic MertYavu Twitter Pic RolandoJ Twitter Pic BeduBill
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Masakrohet studenti shqiptar, trupi pa kokë e këmbë

Belgjikë - Kufoma e masakruar, e gjetur në Wemmel në Belgjikë rezulton se i përket një studenti shqiptar. Trupi i 22-vjeçari...

Close