|E mërkurë, Janar 24, 2018

Fate Velaj, këshilltari I Ramës paparac për Bashën. ( fotot ) 

fate velaj     Fier – Fate Velaj këshilltari I kryeministrit Rama për kulturës është kthyer në pararac ditën e diel (sot) për të ndjekur nga afër lëvizjet e kreut të opozitës Lulëzim Basha. Velaj ka mbërritur herët në Fier dhe menjëherë ka shkuar në verandën e një lokali fare pranë godinës së kinoteatrit “Bylis” ku po përgatitej që të fotografonte kreun I PD-së Lulëzim Basha I cili do të vinte në Fier për të marrë pjesë në votimin e anëtarësisë së kësaj force politike për kreun e PD-së së Fierit.
Velaj fillimishtë I ka përlqyer pozicioni nga do të bënte fotografi Bashën , por është penguar nga një kamarier I loklait I cili I ka këkruar Fates që të merrte leje. Velaj e ka repektuar kamarierin. Më pas Velaj ka folur me përgjegjësin e loklait dhe në bisedë e sipër ai ( Fatja ) I ka kërkuar çelësin e taracës së pallatit dhjetë katësh që ti bënte foto nga lartë Bashës.
Fate Velaj është ngjitur në taracën e pallatit dhe ka ndenjur për afro 30 minuta derisa Basha ka zbritur nga automjeti dhe është futur në sallën e teatrit “Bylis” ku anëtarësia e PD-së Fier po votonte për zgjhedhjen e kreut të ri të kësaj force politike për Fierin. Më pas ai ëshët larguar.

alb365.com

lul basha ne fier

Slide1

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ja çfarë dëshmoi Shkëlzen Leka për Gjin Nikën.

Tiranë - Një nga pistat...

Close