|E enjte, Qershor 22, 2017

Femije te helmuar nga konsumi i bathes. 

Fier – Tavë-me-bathë-e-kumbullaKonsumimi i batheve rrit numrin e femijeve te helmuar ne spitalin pediatric. Vetem kete jave jane paraqitur ne gjendje te rende 7 vogelushe te cilet jane helmuar nga konsumi i bathes. Fatmiresishte femijet I kane shpetuar rrezikut si rezultat i nderhyrjes se bluzave te bardha. Rastet ne fjale jane me te perhapura ne zonat rurale.  Mjeket pediater te spitalit pediatrik Fier japin alarmin per shtimin e rasteve dhe kujdesin qe duhet te tregojne prinderit ndaj femijeve pasi shpesh behen ata shkaktare te helmimit te femijeve te tyre duke mos ditur rrezikun dhe duke ushqyer femijet me frutat e bathes.

Nderkohe pergjate kesaj periudhe ne spitalin pediatrik Fier ka nje rritje gjithashtu te numrit te vizitave te cilat shkojne gati ne 70 vizita ne 24 ore ndersa shkaqet jane alergjite dhe ndryshimi i temperaturave. Nisur nga kjo situate kerkohet edhe shtimi i numrit te mjekeve qe deri tani e ka te pamundur perballimin e situatave te tilla.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Qarku Fier gati të shkojë në votim https://t.co/RwuFVYKxIg via @wwwalb365com
11,397 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Pranga 57 vjeçarit, abuzoi me kontributet e sigurimeve shoqërore

Fier -Nga Sektori për luftën kundër krimit ekonomiko - financiar në Drejtorinë e Policisë Qarkut Fier u bë ndalimi i...

Close