|E premte, Qershor 23, 2017

Fëmijës me sindromën daun i hiqet shoqërimi i kujdestares 

Sarandë – Fëmijës me sindromën daun i hiqet shoqërimi i kujdestares
Familja Kranjoti, e cila përbëhet nga dy prindërit dhe një vajzë e veçantë ndryshe nga fëmijët e tjerë. 8-vjeçarja, Ioana Kranjoti është me sindromën daun dhe për të mos mjaftuar kjo , vogëlushja është edhe kardiopatike.

Ajo ka lindur me një masë në vend të zemrës dhe për këtë i është nënshtruar dy operacioneve në zemër dhe pret të bëj një të tretë. Prindërit shprehen se kjo i ka dëmtuar shumë ekonomikisht. Ilaçet që duhet të marr 8-vjeçarja janë të përhershme dhe tepër të kushtueshme. Për këto dy sëmundje Ionana ka marrë ndihmë sociale. Por fati i keq ka trokitur sërisht tek familja Kranjoti. Kempi Epror i ka ndërprer shoqërimin. 8-vjeçarja merrte grupin e parë dhe prej disa muajsh atë e kanë kaluar në grupin e dytë duke i hequr kështu pagesën për kujdestaren (nënën). Babai shprehet se i ka dëmtuar shumë kjo gjë, pasi vajza i ka ilaçet shumë të shtrenja dhe ata nuk i përballojnë dot këto shpenzime të mëdha. Nëna e fëmijës shpjegon kushtet e vështira me të cilën ata janë të detyruar të jetojnë, pasi askush nuk e ka ndihmuar për të gjetur një punë. Ajo tregon se për shkak të shpenzimeve të shumta kanë një listë të gjatë borxhesh.

img_0819 img_0820 img_0821 img_0822

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Sondazhi në Fier, PD merr rezultatin befasues, Gramoz Ruçi mbetet jashtë parlamentit https://t.co/RRS7FDI2Kd
11,396 people follow ALB365
Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
PD-ja Fier pergenjeshtrone emrat e lakuar per postin e kryetarit te ri.

   Fier - PD-ja Fier eshte zgjuar nga gjumi i saj dimeror. Pas disa shkrimeve te botuara ne media rrethe...

Close