|E premte, Janar 19, 2018

Fermerët hedhin domatet në rrugë për mungesë tregjesh dhe politikat e gabuara 

Lushnje – Mungesa e tregjeve, politikat e këqia të Ministrisë së Bujqësisë kanë bërë që fermerët e gjorë në Bishqethëm të Lushnjes të hedhin prodhimin e tyre të domateve.

Nuk është  hera e parë që fermerët Lushnjarë marrin hapa të tilla, ju kujtojmë se një vit më parë një fermet preu degët e mandarinave dhe portokalleve për mungesë tregu. Në verë hodhën sharqinjë

Shikoni videon

alb365

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Sfidë e madhe na pret në vijim.

      Tiranë - Shqipëria nga...

Close