|E enjte, Qershor 29, 2017

FH , Shqiperia ne vendnumuro per pavaresine e medias dhe gjyqsorit. 

freedom_hause1     Shqipëria dhe Kosova kanë bërë përparim të lehtë thuhet në raportin e Freedom House për “Vendet në Tranzicion”.

Raporti për rajonin e Evropës Qendrore dhe Euroazisë është publikuar sot. Sipas Freedom House Shqipëria ka bërë përparim në proceset elektorale dhe të qeverisjes. Në raport thuhet se këta dy sektorë janë përmirësuar me 0.25 pikë.

Sipas raportit në Shqipëri nuk ka përmirësime në 5 fusha; media e pavarur dhe shoqëria civile, qeverisja në nivel lokal si dhe korrupsioni dhe pavarësia e gjyqësorit
.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Bashkia – KUJDES nga temperaturat e larta, rrezik zjarri https://t.co/RFNvr9n7Fs https://t.co/55yzDd1Koc
11,392 people follow ALB365
Twitter Pic johnramp Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Nik Xhelilaj – Ja si arrita të bëj trupin e Winnetou-n

Jemi mësuar të flasim për transformimet fizike të aktorëve të njohur të Hollywood-it për role të ndryshme, por këtë herë...

Close