|E hënë, Qershor 26, 2017

Fieraku i dënuar me burgim të përjetshëm sillet nga Greqia në Tiranë 

Ekstradohet nga Greqia një 40-vjeçar nga Fieri i dënuar me burgim të përjetshëm.

Nga Specialistët e  Interpol Tirana  është kryer ekstradimi  nga Greqia drejt  Shqipërisë, i shtetasit shqiptar Feta Kaja.

Ndaj këtij shtetasi Gjykata e Rrethit Fier, me vendim nr. 44, datë 27.02.2002, e ka dënuar me burgim të përjetshëm, për veprën penale të “Vjedhjes me pasojë vdekje”.

Ngjarja ka ndodhur me datë 07.08.1999, rreth orës 23:00  në fshatin Kallm të Fierit.

40-vjeçari  në bashkëpunim me dy shtetasit e tjerë V. P dhe J. B kanë vrarë me armë zjarri shtetasit B. D dhe N. D, dhe më pas kanë vjedhur në banesën e tyre një shumë të konsiderueshme parash.

Policia thotë se dy viktimat B. D dhe N.D, sapo ishin kthyer nga emigrimi në Greqi.

I ekstraduari, në Aeroportin “Nënë Tereza” në Tiranë, iu është dorëzuar autoriteteve të Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Rezultati në Fier ora 19 https://t.co/ABA57692mC https://t.co/UFiYNtWIy2
11,393 people follow ALB365
Twitter Pic johnramp Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Mbyllet greva e urisë, plotësohen kërkesat e tyre. Ja dokumentat (fotot e video)

Fier - Eshte mbyllur greva e urise e banoreve te Zharrzes . Lajmi konfirmohet nga kreu i njesise  administrative  Zharrez...

Close