|E enjte, Janar 19, 2017
  • NA NDIQ NË

Fieraku vrau mamanë sespe i biri e hoqi nga puna (video) 

Itali – Detaje të tjera kanë dalë në dritë në lidhje me arrestimin e një shqiptari të martën në Itali, i akuzuar për vrasjen e një 72 vjeçarjeje.

Shqiptari i arrestuar është Ogert Laska, 29 vjeç, lindur në Fieri. Ai u arrestua dje pasi më 13 nëntor të këtij viti ka vrarë 71 vjeçaren Rosa Maria Radicci në vilën e saj.

Shkak janë bërë mosmarrëveshjet midis të riut dhe djalit të viktimës, pronar i një picerie.

Shqiptari ishte shkarkuar nga detyra në gusht pas mosmarrëveshjeve.

Krimi konsiderohet për hakmarrje personale.

Ishin dëshmitë e shumta dhe imazhet e kamerave ato që çuan në zbulimin e autorësisë së shqiptarit, çka zbuluan edhe vrasjen.

alb365

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Policia në 24 orë, 6 në pranga dhe 2 nën hetim të lirë.

    Fier - Më datë 12.07.2014,nga Komisariati Policise Fier , filloi procedimi penal në gjëndje të lirë për shtetasin:F. Veliu, vjec 44 , banues në fshatin Mbrostar-Ura, Fier.Procedimi penal për...

Close