|E martë, Qershor 27, 2017

Flasin shqiptarët/ Zjarri – Çdo gjë në 15 minuta 

Britani – Saimir Lleshi dhe Eliane Lara jetojnë në një apartament tek një bllok pallatesh pranë kullës rezidenciale “Grenfell” që u përfshi nga flakët sot në Londër.

Ata i thanë gazetares së BBC, Claire Heald, se u zgjuan rreth orës 01:30 të mëngjesit nga të bërtiturat e njerëzve të cilët kërkonin ndihmë. “Ishte shumë shqetësuese të dëgjoje britmat e tyre. Zjarri u përhap me shpejtësi”, thanë ata.

Saimir Lleshi dhe Eliane Lara shikonin nga banesa e tyre se si flakët e zjarrit përhapeshin me shpejtësi në kullën 24-katëshe. Ata rrëfejnë se panë skena të tmerrshme, njerëz që përpiqeshin të dilnin nga dritaret me çarçaf duke i lidhur si litar.

“Fëmijët tanë u tmerruan, po mundoheshim që t’i qetësonim”, tha Saimir Lleshi.  Deshmitare te tjere thane se gjithçka ndodhi ne 15 minuta.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Zgjedhje 2017/ Ja deputetët e Qarkut Fier (lista) https://t.co/XiiMbGc9nc https://t.co/lkj13QHCd2
11,390 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Basha takon krerët lokal për protestën e 7 majit në Kavajë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka thirrur në një takim drejtuesit e degëve, nga ku ka diskutuar për përgatitjen...

Close