|E mërkurë, Mars 29, 2017

Fmiljarët denoncojnë për të disatën here dhunën e të sëmurit mendor, policia se ka arrestuar (foto e video) 

Fier – Durimi ka një kufi  dhe kur ky kufi kalohet detyrohesh te veprosh.

Kështu ka ndodhur dhe me 34 vjecarin Dritan Gjeci I martuar me dy fëmijë banorë I fshatit Muçaj njësia administrative Dërmënas, I cili pohon se ka një muaj që denoncon rregullishtë dhunën e ushtruar ndaj tij, bashkëshortes , fëmijëve dhe prindërve nga vëllai I tij I cili është një I sëmurë mendor.

“Nuk kam cfarë të bëj më si unë ashtu edhe familja ime, edhe dy prindërit e mi, ka pohura ai, vëllai ka bërë burg, ka qënë përdorues I hashashit dhe heroinës, ka plagosur me thikë e ka bërë burg si në Greqi ashtu edhe në Shqipëri, por që e nxjerrin jashtë sepse është një I sëmurë mendor”, tregonë 34 vjecari për të vëllanë e tij Eltonin 31 vjec. “Ka dashur që të vrasë prindërit me sopatë, kërcënonë fëmijët , jam ankuar  me dhejtra herë në polici, vijnë e nuk bëjnë asgjë, edhe në prokurori kam shkuar dosja fle në sirtarë. Kam larguar familjen pohonë 34 vjecari”.

Bashkëshortja e Dritanit pohonë se ka stres e frike të madhe, fëmijët nuk shkojnë në shkollë ai I kërcënon , “I kam larguar nga shtëpia se kam frikë mos mi vret”, pohonë ajo

Nga ana tjetër edhe fëmijët  pohojnë se xhaxhai I tyre I sëmurë Eltoni I thotë fjalë dhe I kërcënonë se do ti vrasi prndërit e tyre

Edhe ditën e sotme policia është njoftuar nga familjarët e të sëmnurit  se Eltoni ka rrahur prindërit .

Policia ka pohuar se në banesë ka dërguar një patrullë policore sa here që familjarët kan bërë denancim. Problemi qëndronë se familjarët duan largimin e të sëmurit mendor në spital psiqatrik, shteti të marrë masa sepse ai nga casti në cast mund ti vrasë.

Reagimi i plicisë

Pas publikimit të lajmit burime zyrtare të drejtorisë policisë së qarkut fier pohuan se policia prej kohësh që në denancimet e para të familjarëve ka kryer procedurat për ta ndaluar e për ta çuar para drejtësisë personin e sëmurë , por kanë qënë  prindërit e tij dhe i vëllai që kan ndërhyrë duke thënë që të mos e çojnë në burg por në çmendinë

vlcsnap-2016-10-04-14h27m15s227 vlcsnap-2016-10-04-14h27m37s183

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: A janë kto 4 qarqet ku LSI pretendon të dal forcë e parë? https://t.co/zSpLnx5ed9 https://t.co/KXX6dZeWdr
4,194 people follow ALB365
Twitter Pic StolzNet Twitter Pic Ledina47 Twitter Pic ddsahara Twitter Pic vanigjuz Twitter Pic uuque Twitter Pic MarioRol Twitter Pic lindseys Twitter Pic joel6220 Twitter Pic AzzaStep Twitter Pic metin_no Twitter Pic kul12113 Twitter Pic javivis1 Twitter Pic 1Ambu Twitter Pic 5pt Twitter Pic RodheimT Twitter Pic RatliffT Twitter Pic laxkatz1 Twitter Pic MertYavu Twitter Pic RolandoJ Twitter Pic BeduBill
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Gjykata jonë është rinore, shumica me instikte seksuale

Nga SPARTAK NGJELA -  Shqipëria duhet të ndryshojë tërësisht sistemin e drejtësisë për të eliminuar korrupsionin e përhapur gjerësisht. Ngjela...

Close