|E diel, Shkurt 25, 2018

“Folën” kallashnikovët tek ambasada Izraelite. (fotot e video) 

imageGreqi – Të menduarit e përhapur në nivelet e larta të Policisë, si të dhënat nga laboratorët e mjekësisë ligjore tregojnë se me kallashnikovë u sulmua ndaj ambasadës izraelite në agimin e së premtes,  është e njëjta armë e përdorur nga persona të armatosur në shtëpinë e ambasadorit gjerman në fund të 2013, Halandri.

Kallashnikovët e përdorur në sulmin ndaj ambasadën së Izraelit janë të njëjtë që janë përdorur nga anëtarët e “Grupit Luftëtarët Popullorë ‘ ishte supozuar për të goditur kundër ambasadorit gjerman në dhjetor 2013. Atëherë nga” Grupi i luftëtarëve Popullor’. Kjo organizatë kishte lënë në Kafatos OTE Exarchia një usb, e cila përmbante një njoftim 20 faqesh për tre sulme të: a) në shtëpinë e ambasadori gjerman b) në mjediset e Mercedes Benz Hellas dhe c) në zyrat e Republikës së Re. Njoftimi publikohet zougla.gr.

Kujtojnë se organizata ishte duke bërë paraqitjen e sajë të parë me njoftimin e botuara për sulmin në zyrat e ND më 14 qershor, 2013.

Një total prej 54 buds e 7,62 mm janë mbledhur dhe të identifikuar nga policia në vendin e sulmit në Paleo Psikiko, dhe sipas asaj që është bërë i njohur të katër sulmuesit ishin të hipur në dy motoçikleta me të cilën kokëposhtë përshkoi rrugën “Soxos”. Në aktivitet të plotë është analiza me materiale nga kamerat e sigurisë së ambasadës, bizneset fqinje dhe të Policisë Rrugore për të identifikuar elementët që mund të çojë në arrestimin e personave.

Ministri i Rendit Publik dhe Mbrojtjes së Qytetarëve Claus Kikilias sqaroi se policia do të bëjë punën e saj dhe se ky sulm nuk do të ndikojë në marrëdhëniet e vendit me Izraelin.

video platformvideo managementvideo solutionsvideo player

wp-content/uploads/2014/12/image-14.jpg” alt=”image (1)” width=”640″ height=”478″ />

image (2) image (3)

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Rreshje e përmbytje në Turqi

Turqi - Moti i ftohtë...

Close