|E hënë, Qershor 26, 2017

Forma e fytyres tregon preferencen seksuale. 

imagesKine – Mund te zbulojmë dëshirat seksuale te një personi vetëm duke pare tiparet e fytyrës? Sipas një studimi kinez te Siang Mien-it, kjo është e mundur. Zbuloni me poshtë detajet.

Vetullat

Të shkurtra dhe te rralla: Nuk ka shume dëshira seksuale. Është me spiritual.
Të plota dhe me kënd: Person i fiksuar pas seksit

Sytë

Ngjyrat e çelëta: Ka dëshirë te përjetojë ndjesi te reja dhe preferon zgjidhjet e shpejta. Kënaqet lehtësisht seksualisht.
Ngjyra e errëta: Pasionant dhe i vështire për t’u kënaqur.

Hunda

Një hunde me cip tregon se personi është ëndërrimtar dhe romantik. Nuk është aspak i interesuar për aventura erotike.
Një hunde me kurriz tregon se personi ne fjale është i fiksuar pas seksit dhe fantazojnë tej mase.

Buzët dhe goja

Goja e madhe: Ne përgjithësi personat me goje te madhe janë te duruar dhe marrin kohen e duhur për te arritur kënaqësinë.
Goje e vogël. Këta persona janë ëndërrimtare dhe kreative. Nga ana tjetër e arrijnë shpejt orgazmën.

Buza e poshtme e trashe: Personi është aventurier dhe aspak besnik.

Sipas studimit kinez të gjitha karakteristikat e mësipërme përputhën si për femrat ashtu edhe për meshkujt.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Manjani: Biznesi i kanabisit financoi ruajtjen e rezultatit të PS-së të 2013 https://t.co/iBI17c9J77 https://t.co/iAk881Y48y
11,394 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ambasadori Gaiani, Shqipëria do ta marrë statusin.

    Fier - Në prag të vendimit të BE-së, për t’i dhënë ose jo Shqipërisë statusin e vendit kandidat,...

Close