|E premte, Gusht 18, 2017

Fotot qe po bejne xhiron e botes. 

image.ashx.1jpgKenia – Duke kërkuar nga spektatorët panë shumë pika të bardha të cilat kanë qenë të noton në ujërat e liqenit Nauru në Kenia , duke krijuar formacione mbresëlënëse në ujë .
Pyetjet ishin të mëdha , dhe me imazhin e krijuar linden disa pyetje . Më dukej se të gjitha si topa të vegjel të bardhe lundrues në ujë dhe u ngrit në brigjet e liqenit , megjithatë një simetri e mrekullueshme dhe formacione të bukur .
Çështja u zgjidh kur një fotograf për të zgjeruar imazhet i ka kapur . Mijëra flamingos bëne një te notuar në ujërat dhe u mblodhën atje për të gjetur ushqim dhe për të pushuar . Një image.ashxtrazirë e zogjve rozë bëri kontrast me ngjyrën blu të liqenit , duke krijuar një skenë idilike që la askush paprekur …

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Arrestohen 3 shtetas për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor

Fier - Specialistët e Seksionit të Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë shtetasit Ferdinand Hoxha, 45 vjeç, banues në fshatin Mbrostar Ura, Fier....

Close