|E premte, Gusht 18, 2017

Francë – Gjermani , drejtësinë e vendosin vetë qytetarët. 

125558_1     Të vendosësh vetë drejtësinë në vend, nuk ndodh vetëm në Meksikë apo vendet afrikane. Një gjë e tillë është shënuar edhe në Francë e Gjermani gjatë ditëve të fundit, ky një person është rrahur e një tjetër është vrarë.

Mediat e huaja raportojnë se një i ri i komunitet rom u rrëmbye në Francë nga persona të armatosur, nga kampi ku jetonte, dhe u rrah në mënyrë barbare. Më pas, i riu i dhunuar u hodh në një karrocë supermarketi.
I riu rom ishte marrë disa herë në pyetje për një serë vjedhjesh në zonë, gjë që kishte rritur zemërimin e banorëve ndaj romëve.

Një tjetër ngjarje ka ndodhur në Gjermani, kur familjarët e një viktime dhunimi të ndodhur në 12 qershor, vranë përdhunuesin e dyshuar, për të çuar kështu vetë drejtësinë në vend.
I dyshuari për përdhunimin ishte shpallur në kërkim, por nuk po mundej të kapej.
Familjarët e viktimës së përdhunimit kanë mundur ta gjejnë të parët, duke e rrahur për vdekje të dyshuarin.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Manjani – Llallës: Duam prokurori aktive, shtoni numrin e zyrtarëve të lartë në hetim

Tiranë - Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani i dorëzoi sot kryeprokurorit Adriatik Llalla rekomandimet e qeverisë për politikat penale . Takimi u...

Close