|E enjte, Qershor 29, 2017

Francë – Gjermani , drejtësinë e vendosin vetë qytetarët. 

125558_1     Të vendosësh vetë drejtësinë në vend, nuk ndodh vetëm në Meksikë apo vendet afrikane. Një gjë e tillë është shënuar edhe në Francë e Gjermani gjatë ditëve të fundit, ky një person është rrahur e një tjetër është vrarë.

Mediat e huaja raportojnë se një i ri i komunitet rom u rrëmbye në Francë nga persona të armatosur, nga kampi ku jetonte, dhe u rrah në mënyrë barbare. Më pas, i riu i dhunuar u hodh në një karrocë supermarketi.
I riu rom ishte marrë disa herë në pyetje për një serë vjedhjesh në zonë, gjë që kishte rritur zemërimin e banorëve ndaj romëve.

Një tjetër ngjarje ka ndodhur në Gjermani, kur familjarët e një viktime dhunimi të ndodhur në 12 qershor, vranë përdhunuesin e dyshuar, për të çuar kështu vetë drejtësinë në vend.
I dyshuari për përdhunimin ishte shpallur në kërkim, por nuk po mundej të kapej.
Familjarët e viktimës së përdhunimit kanë mundur ta gjejnë të parët, duke e rrahur për vdekje të dyshuarin.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Bashkia – KUJDES nga temperaturat e larta, rrezik zjarri https://t.co/RFNvr9n7Fs https://t.co/55yzDd1Koc
11,392 people follow ALB365
Twitter Pic johnramp Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Bon Jovi dhe restoranti ku të varfërit nuk paguajnë (fotot)

Në restorantin “Soul Kitchen”, i përuruar nga këngëtari dhe bashkëshortja e tij, Dorothea, në Toms River, në bregdetin atlantik të...

Close