|E diel, Mars 26, 2017

FRESH imiton LRI, 500 të rinjë në Jalë 

Është çelur sot në Jalë kampi veror i të rinjve të FRESSH. Në të marrin pjesë mbi 500 të rinj nga e gjithë Shqipëria. 285 prej tyre janë garuesit e fazës së dytë të FRESSH Voice, ndërsa pjesa tjetër janë aktivistë të forumit.

Pas fazës së parë që konsistonte në garën online, e cila kishte një pjesëmarrje të  jashtëzakonshme,  FRESSH është mbledhur tanimë për të zhvilluar akademinë politike verore.

Në fjalën përshëndetëse Sekretarja për Rininë në Partinë Socialiste, Elisa Spiropali, theksoi se “Partia Socialiste është forca e të rinjve. Kryeministri Rama dhe Qeveria e majtë nuk i kanë tradhëtuar kurrë interesat e brezave të ardhshëm, duke i konsideruar si pasuria më e madhe e vendit”. Më tej Spiropalli shtoi se “FRESSH është forumi që ka bërë histori, e ndaj duhet të jeni krenarë që i keni dhënë frymën tuaj këtij forumi progresist.”alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Nis dhënia e lejeve biometrike për emigrantët https://t.co/6ST8767gP0 https://t.co/wQZ3JWqq5A
4,628 people follow ALB365
Twitter Pic Ledina47 Twitter Pic ddsahara Twitter Pic vanigjuz Twitter Pic uuque Twitter Pic MarioRol Twitter Pic lindseys Twitter Pic joel6220 Twitter Pic AzzaStep Twitter Pic metin_no Twitter Pic kul12113 Twitter Pic eka_adit Twitter Pic javivis1 Twitter Pic 1Ambu Twitter Pic 5pt Twitter Pic RodheimT Twitter Pic RatliffT Twitter Pic laxkatz1 Twitter Pic MertYavu Twitter Pic RolandoJ Twitter Pic BeduBill
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Fleckenstein: “Drejtësia” e vonuar, s’ka negociata këtë vit

Raportuesi i Parlamentit Evropian për Shqipërinë, Knut Fleckenstein, e sheh të pamundur që vendi ynë të hapë negociatat për anëtarësim...

Close