|E hënë, Korrik 24, 2017

Furtuna shkakton dëme në shtylla tensioni, riparohen 

Fier – Prej disa orësh pasditja e sotme është pa energji elektrike në disa lagje të qytetit Fier e zona të tjera. Shkaku i mungesës së energjisë elektrike është furtuna që kaloi e cila rrëzoi disa shtylla të tensionit të ulët gjatë rrugës që të çon për në plazhin Seman por dhe në dy zona të tjera, pohuan për alb365.com burime zyrtare të OSHEE Fier.

Sipas këtyre burimeve mësohet se pasi kan marr informacionin grupet e punës kan shkuar menjëherë në vendet ku kanë ndodhur rrëzimi i shtyllave dhe po punohet për riparimin e defekteve. Sipas kreut të OSHEE Fier mësohet se dihet tashmë që një pjesë e banorëve janë pa energji elektrike por po punohet me intesitet për riparimin e defekteve

Disa lagje në bashkinë Fier janë pa energji elektrike në banesat e tyre që prej orës 17 të pasdites së sotme

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Pushuesit kosovarë gjenë ‘belanë’ në Vlorë https://t.co/AvNwnPz9Rx https://t.co/LFzVxjYHmm
11,312 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Aksidenti, vdes një person.

    Lushnje - Një aksident me pasojë vdekjen e një personi është regjistruar mëngjesin e sotëm në aksin Fier-Lushnjë....

Close