|E hënë, Korrik 24, 2017

Fusha e mbetjeve urbane një ndotës për banorët qytetit 

Fier – Fusha e mbetjeve urbane ndodhet  rreth 3 km larg qytetit të Fierit në një siperfaqe prej më shumë se 4  hektar, Ajo është  ndotëse e madhe për banorët e lagjes ”Sheq I Madh”,  “Liri Gero”, “8 Shkurti” dhe Mbrostar.

Banorët përreth fushës së mbetejeve urbane, por edhe biznese  janë më të rrezikuarit për shkak të përhapjes lehtësishtë të sëmundjeve nëpërmjet erës që ato lëshojnë sidomos kur frynë erë ose dhe kur I vihet flaka.

 Banoret  shprehen se në të gjithë këto vite kanë jetuar me rrezikun e sëmundjeve  nga  aromat që clirojne plehrat , të cilat janë të pranueshme në cdo kohë brenda banesës së tyre.

Duke qënë  se  fusha urbane  I ka plotësuar  të gjitha kapacitet e saj  të mbetjeve urbane  bashkia Fierit është munduar që këto plehera të mbulohen me dhera dhe deri diku ja ka aritur qellimit . Gjithsesi bashkia  për këtë ka një projket për ta zhvendesur në një vënd tjetër  dhe të bllokohet

vlcsnap-2016-09-25-09h52m19s151 vlcsnap-2016-09-25-09h52m27s236 vlcsnap-2016-09-25-09h52m37s76 vlcsnap-2016-09-25-09h53m06s113 vlcsnap-2016-09-25-09h53m23s23

alb365

 

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Policia arreston dy shtetas https://t.co/fKf02G3jQq https://t.co/dyJg6F7JsN
11,312 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Kjo shkollë ka rregull që nxënësit të shkruajnë me dy duar

Drejtori i shkollës Veena Vandini ka vënë një rregull që të gjithë studentët e shkollës të mësojnë të shkruajnë me...

Close