|E hënë, Shkurt 27, 2017

Fustani i Marilyn Monroe shitet për 4,8 milionë dollarë 

Një ndër fustanet më ikonike në histori është shitur për 4.8 milionë dollarë. Fustani me ngjyrë trupi të cilin Marilyn Monroe e kishte veshur për t’i kënduar serenadë presidentit John F. Kennedy për ditëlindjen e tij të 45’të, ka qenë kryevepra e koleksionit më të madh të aktores që është shitur në ankand

Fustani është i mbuluar me 2,500 kristale dhe është aq i ngushtë saqë aktorja e ka qepur vetëm pak minuta para se të dilte në skenën e Madison Square Garden, në vitin 1962.

Thuhet se fustani është supozuar të dhurojë iluzionin e të qenit lakuriq, duke i bërë njerëzit të mendojnë se po shohin diçka që nuk kanë mundur ta shohin.

Këtë fustan e ka blerë Ripley’s Believe It or Not – kompani e cila specializon në koleksionimin e artefakteve të rëndësishme historike.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Arrestohen 2 grekë me hashash made in Albania https://t.co/cYNK0rsSCq https://t.co/rjHqRGfzgf
511 people follow ALB365
Twitter Pic rogerham Twitter Pic paparo_l Twitter Pic LILLA_12 Twitter Pic ChiaraMe Twitter Pic nikoleka Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Rihapet Baza në Arktik

    Rusia - Rusia e ka dërguar një grup të anijeve në Arktik, me qëllim që ta ripërtrijë bazën detare...

Close