|E premte, Prill 28, 2017

Fustani i Marilyn Monroe shitet për 4,8 milionë dollarë 

Një ndër fustanet më ikonike në histori është shitur për 4.8 milionë dollarë. Fustani me ngjyrë trupi të cilin Marilyn Monroe e kishte veshur për t’i kënduar serenadë presidentit John F. Kennedy për ditëlindjen e tij të 45’të, ka qenë kryevepra e koleksionit më të madh të aktores që është shitur në ankand

Fustani është i mbuluar me 2,500 kristale dhe është aq i ngushtë saqë aktorja e ka qepur vetëm pak minuta para se të dilte në skenën e Madison Square Garden, në vitin 1962.

Thuhet se fustani është supozuar të dhurojë iluzionin e të qenit lakuriq, duke i bërë njerëzit të mendojnë se po shohin diçka që nuk kanë mundur ta shohin.

Këtë fustan e ka blerë Ripley’s Believe It or Not – kompani e cila specializon në koleksionimin e artefakteve të rëndësishme historike.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Vasili merr “timonin” e LSI-së https://t.co/fY6oPfP7p5 https://t.co/paWAt706pI
11,371 people follow ALB365
Twitter Pic Ismaelha Twitter Pic nopalli Twitter Pic PaulG121 Twitter Pic Thrashie Twitter Pic angie201 Twitter Pic mcskinni Twitter Pic numba1_c Twitter Pic oliannka Twitter Pic gudnylar Twitter Pic berniesp Twitter Pic tijana92 Twitter Pic Shyma42 Twitter Pic frog146 Twitter Pic suparuak Twitter Pic Shawncha Twitter Pic karineso Twitter Pic soldier_ Twitter Pic YzatisRo Twitter Pic GloriaBr Twitter Pic 0018b
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Bill Gates: Ndihem idiot që s’di asnjë gjuhë të huaj .

Pas astrofizikantit Stephen Hawking dhe sipërmarrësit Elon Musk, edhe Bill Gates shpreh shqetësim për inteligjencën artificiale. ”Jam mes atyre që...

Close