|E enjte, Janar 19, 2017
  • NA NDIQ NË

Gati testimi i mjetit që ecën me 640 kmh (fotot) 

Këtë javë në një nga zonat e shkreta të Utah në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, një person do të kërkojë të arrijë diçka të paarritshme më parë.

Guy Martin, një garues motoçikletash, do të kërkojë të thyejë rekordin e shpejtësisë së arritur në tokë nga mjetet me dy rrota.

Projekti i quajtur Triumph Infor Rocket Streamliner, ka projektuar mjetin e përbërë nga dy motorrë të vendosur sëbashku.

Inxhinierët që fshihen pas ndërtimit të kësaj ‘rakete tokësore; shpresojnë që të thyejnë rekordin 376 milje për orë të vendosur në 2010-n nga Ricky Robinson në  Kalliforni.

Ata tani shpresojnë të arrijnë në 640 kmh.

160906163753-triumph-guy-martin-speed-record-exlarge-169160906111655-triumph-heading-onto-salt-flats-exlarge-169160906111638-triumph-on-salt-flats-exlarge-169160906111650-triumph-salt-flats-dawn-exlarge-169160906114905-triumph-infor-rocket-streamliner-exlarge-169

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
forca komando
1500 forca ushtarake angleze e gjermane mbërrijnë në Shqipëri.

    Tiranë - Miratohet ligji në Kuvend që lejon futjen e 1500 trupave ushtarake britanik dhe gjermane në territorin e Shqipërisë. Ministria e Mbrojtjes paraqiti dje projektligjin për lejimin e...

Close