|E enjte, Qershor 22, 2017

Gauland: Fyle i papërgjegjshëm ne rekomandimin për Shqipërinë. 

Bildschirmfoto-2014-05-08-um-07.27.46    Gjermani – Dhënia e statusit kandidat për Shqipërinë është përcjellë me nota pakënaqësie brenda unionit të BE-së. Partitë euroskeptike kanë nisur reagimet e tyre ndaj vendimit të djeshëm të Komisionit Europian për t’i thënë PO Shqipërisë. Zëdhënësi i partisë Alternativa për Gjermaninë, Alexander Gauland është shprehur sot në një media gjermane se rekomandimi i komisionerit për zgjerim në BE, Stefan Fyle është i papërgjegjshëm.

Gauland ka deklaruar se nuk mjafton vetëm vullneti i mirë si kriter për të marrë statusin. “Vendi ka shumë probleme rajonale që presin zgjidhje përfundimtare përpara se të propozohet statusi kandidat”, thotë Gauland. Ai e cilëson veprimin e Fyles si neglizhencë dhe verbëri e nevojës për zgjerim.

Sipas Gauland, Fyle tallet me shqetësimet e shumicës së qytetarëve të BE-së, të cilët shohin mjaft probleme edhe pa antarësimin e Shqipërisë. Alternativa për Gjermaninë bën thirrje më tepër për konsolidimin, se sa për zgjerimin e BE-së.

Zëdhënësi i partisë euroskeptike në Gjermani, Gauland mendon se për çdo zgjerim të mëtejshëm duhen pyetur qytetarët e unionit me anë të një referendumi.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Qarku Fier gati të shkojë në votim https://t.co/RwuFVYKxIg via @wwwalb365com
11,397 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Dy djem rrahin babanë.

    Tiranë - Dy djem kanë ushtruar dhunë verbale dhe fizike ndaj babait të tyre gjatë ditës së djeshme....

Close