|E premte, Maj 26, 2017

Gayetaria – “Një politikan pagoi një prostitutë 3 mijë euro vetëm për një natë” 

Klodiana Lala, gazetare e cila ka intervistuar në burgun 325 një vajzë që ushtronte prostitucion, e cila i përkiste komunitetit rom dhe e kishte nisur këtë profesion në moshën 13 vjeç.

Më pas e gjendur në kushte të vështira ekonomike e kishte kryer këtë punë se s’kishte asnjë mënyrë tjetër për të siguruar mbijetesën.

“Pagesat ishin qesharake që vazhdonin nga 5 mijë lekë të vjetra. Ajo ka thënë që u detyrua pasi familja i tha që nëse nuk sillte para të dilte te shtëpia. Këtë punë ajo e bënte në ambiente të ndryshme edhe në makinë.

Dënimi në raste të tilla nëse kapesh është 5 mijë lekë.

Këto që kapen janë vunerabël kurse nuk kapen ato që janë prostituta luksi. Në hotele të rëndësishme në Tiranë kryhet prostitucion. Njëra nga vajzat më ka thënë që një politikan më ka paguar 3 mijë euro për një natë”, tha Lala në “Opinion”.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: PR qefmbetje me PD, regjistrohet më vete https://t.co/EV7YFWZ9Pb https://t.co/B4bs51JXkm
11,303 people follow ALB365
Twitter Pic judyrobi Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u Twitter Pic brando_9 Twitter Pic Compa_Ab Twitter Pic BigbangP Twitter Pic jacobnie
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Pse u kthye opozita në Parlament .

Tiranë - Ne po kthehemi në Parlament sot pas një periudhe bojkoti të detyruar, por po rikthehemi me kokën lart...

Close