|E mërkurë, Mars 29, 2017

Gazetari italian në arat e mbiella me kanabis (video) 

Gazetari i RAI-it Leonardo Zellino ka transmetuar një reportazh të realizuar në Shqipëri në disa plantacione me kanabis në qytetin e Krujës.

Nisur nga trafiku i drogës nga Shqipëria në Italia, gazetari e ka titulluar reportazhin “bari i fqinjit”.
Ai ka arritur që të depërtojë në plantacionet me kanabis në malet e Krujës, ndërsa ka intervistuar edhe disa punëtorë të kanabisit, të cilët i tregojnë se sa fitojnë dhe si arrijnë ta trafikojnë.
Një nga prej tyre shprehet se për çdo rrënjë, ai merr 60% të fitimit, ndërsa 40% policia. Por i pyetur nga gazetari Leonardo Zellino, ministri i Brendshëm, Tahiri përgjigjet se “Nëse në Itali gjeni një plantacion me kanabis do të thotë se policia atje është e korruptuar?” Gjithashtu në reportazhin e tij, gazetari i RAI-it vë në dukje edhe sistemin e sofistikuar të vaditjes që përdoret për kultivimin e kanabisit.
Reportazhi i RAI-it vjen pas publikimit të raportit të Guardia di Finanza që theksonte se janë asgjësuar 99.8% e kanabisit të fotografuar në Shqipëri.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: A janë kto 4 qarqet ku LSI pretendon të dal forcë e parë? https://t.co/zSpLnx5ed9 https://t.co/KXX6dZeWdr
4,194 people follow ALB365
Twitter Pic StolzNet Twitter Pic Ledina47 Twitter Pic ddsahara Twitter Pic vanigjuz Twitter Pic uuque Twitter Pic MarioRol Twitter Pic lindseys Twitter Pic joel6220 Twitter Pic AzzaStep Twitter Pic metin_no Twitter Pic kul12113 Twitter Pic javivis1 Twitter Pic 1Ambu Twitter Pic 5pt Twitter Pic RodheimT Twitter Pic RatliffT Twitter Pic laxkatz1 Twitter Pic MertYavu Twitter Pic RolandoJ Twitter Pic BeduBill
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
18 persona të helmuar në Tropojë

Barjam Curri - Ngricat në Tropojë nuk kanë sjellë vetëm mungesë uji në qytetin e Bajram Currit dhe fshatrat përreth,...

Close