|E enjte, Janar 19, 2017
  • NA NDIQ NË

Giusy Ferreri kuqezi, ndez Tiranën për “Natën e Bardhë” (Foto + Video) 

Qindra dhe mijëra fansa dhe dashamirës së muzikës janë mbledhur në sheshin “Nën Tereza” ku kanë shijuar Live këngëtaren italiane Giusy Ferreri.

E veshur e tëra kuqezi, këngëtarja italiane ka dalë përpara publikut shqiptar, i cili sfidoi të ftohtin për të ndjekur nga afër koncertin e paralajmëruar me rastin e 72 vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë.

Giusy Ferreri është një këngëtare e njohur jo vetëm në Shqipëri por edhe në skenën botërore. Ajo u është autorja e disa hiteve si “Novembre”, “Bangkok”, “Ma il cielo è sempre più blu”.

Po sot, këngëtarja italiane u nderua nga kreu i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj me “Çelësin e Qytetit”.

260711 15232343_10154292339740186_2686661835934312496_n

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Shqiptarët kanë blerë bileta për kosovarët

Armand Duka ka treguar se si shqiptarët e Shqipërisë kanë blerë bileta për ata kosovarë. Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka treguar një fakt shumë interesant sa...

Close