|E shtunë, Maj 27, 2017

Gjenden 10 ton drogë, në kërkim polici 

Vlorë – Një sasi e madhe mariuane është sekuestruar gjatë një operacioni në qytetin e Vlorës hetimet e të cilave nisën prej muajit korrik të këtij viti.

 1. Gazetarja e Ora News Keti Banushi informon se burime nga Prokuroria e Krimeve të Rënda bëjnë të ditur për Ora News se sasia e sekuestruar arrin në mbi 10 tonë drogë. Në kërkim është dhe një punonjës policie për të cilin është firmosur masë arresti në mungesë”
  Nga ana e saj Policia e Vlorës konfirmon përmes një deklarate për shtyp se janë arrestuar 6 shtetas.
  Operacioni u krye midis midis fshatrave Vezhdanisht dhe Treblovë ku janë konstatuar 6 kasolle brenda të cilave janë gjetur rreth 2000 bimë narkotike në proces tharjeje si dhe rreth 5250 rrënjë bimë narkotike Cannabis Sattiva, të mbjella në lugina dhe zona të thella rreth 2 orë larg qendrave të banuara.
  Te arrestuarit
  1- Shkëlqim Koçiaj, 24 vjeç, banues në fshatin Dushkarak, Vlorë.
  2- Arjan Hasanaj, 43 vjeç, banues në Vlorë.
  3- Klajdi Imeri, 21 vjeç, banuese në Vlorë.
  4- Taulant Haxhiraj, 35 vjeç, banues në Vlorë.
  5- Albert Aliaj, 53 vjeç, banues në fshatin Drizar, Mallakastër.
  6- Xh.B., 18 vjeç, banues në Vlorë.
  Për Shkëlqim Koçiajn dhe Taulant Haxhiraj ka pasur vendim për masë “arresti me burg”
  Për Xhovalin Baçon, Klajdi Imerin, dhe Arjan Hasanin ka pasur urdhër ndalimi nga prokuroria. Albert Aliaj u arrestua në flagrancë

  Operacioni u ndërmor dje nga Policia e Vlorës në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda Tiranë e Grupet e FNSH Fier
  Policia ka bërë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasve të mësipërm për veprat penale “Kultivimi i bimëve narkotike” dhe “Grupi i strukturuar kriminal”.
  Sekuestrohen arme
  Gjithashtu, Policia ka gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale: – 2 armë zjarri të llojit “automatik”, – 1 armë zjarri e llojit “pushkë”, – 2 krëhëra me 60 fishekë të kalibrit 7.62 mm. – veshje dhe sende të tjera të cilat shërbejnë si provë materiale.
  Policia ka bërë asgjësimin e lëndës narkotike nëpërmjet shkuljes, copëtimit dhe djegies me zjarr.
  Po punohet për zbulimin dhe kapjen e autorëve të tjerë të implikuar në këtë veprimtari kriminale.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: A është kjo makina 100 mijë euro e Leka Zogut të II? https://t.co/6XCcRijh3X https://t.co/unfUAVRQhB
11,292 people follow ALB365
Twitter Pic gurutran Twitter Pic judyrobi Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u Twitter Pic brando_9 Twitter Pic Compa_Ab Twitter Pic BigbangP
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
MANUAL PËR KURVA

Nga EDISON YPI - Që ta di çfarë këshille të jap, duhet të di çfarë kurve je. Ta zemë se...

Close