|E diel, Shkurt 25, 2018

Gjendet e braktisur në Zvërnec gomonia 6 metra i gjatë. 

gommoneVlorë – Një gomone që dyshohet se përdorej për trafikun e drogës është gjetur mëngjesin e sotëm në Zvërnec. Burime zyrtare nga policia e Vlorës, bëjnë me dije se gomonia rreth 6 metra e gjatë, u gjet e braktisur mëngjesin e së hënës.

Mjeti detar kishte dy motorë me fuqi 40 kë, ndërkohë që policia është duke krehur zonën dhe po kryen kërkime për të gjetur se kujt i përket gomonia. Nuk është hera e parë që policia gjen gomone të braktisur në ishullin e Zvërnecit apo edhe në gadishullin e Karaburunit. Në disa raste madje janë gjetur edhe sasi të mëdha droge, në pritje për tu trafikuar drejt Italisë apo Greqisë.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Alibeaj – Përjashtimi i Berishës, ‘Pushkatim’ i demokracisë

Tiranë - Enkelejd Alibeaj e...

Close