|E premte, Shtator 22, 2017

Gjimnazistët në DAR, pse shkolla më dy turne?! (foto e video) 

Fier – Gjimnazistët e vitit të parë të “Perikli Ikonomit” në Fier kanë shkuar në DAR ku kanë kryer takim me kreun e institucionit Shkëlqim Allkaj në lidhje se atyre u është thënë që mësimin do ta vazhdojnë turni I dytë nga ora 12 deri në 16 pasdite.

Nxënësit pohojnë se – Shkolla e tyre ka kryer rikonstruksion të plotë, ambinetet janë të bukura si i këkronë koha, por DAR nuk pati kohë tre muaj vere të plotësonte klasat me tavolina e karrige? Pse duhet të presim tani që filloi viti I ri shkollor?

Nga ana e tij kreu I DAR Fier Shkëlqim Allkaj ka pohuar faktin se bashkia Fier tashmë ka krijuar traditë që tavolina e karriget e vjetra nuk I hedhin por I riparojnë dhe kanë plotësuar klasat në këtë gjimnaz, por për shkak se nuk plotësohen vetëm për 4 klasa të vitit të parë, pritet furnizimi nga Ministria e Arsimit meqënëse është në dieni , kjo situatë do të jetë e tillë edhe dhjetë ditë.

alb365

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
DAP bën publike 101 vende pune në administratë.

   Tiranë - Ndërsa ka bërë me dije se në total janë 257 pozicione të lira pune, Departamenti i Administratës...

Close