|E martë, Shkurt 21, 2017

Gjobë kush prodhon raki, sekuestro kazanit rakisë 

Kush do të kapet duke prodhuar raki dhe verë klandestine do të gjobitet me një shumë të madhe parash dhe do ti sekuestrohen edhe pajisjet, dmth kazanët e rakisë.

Qeveria Rama e ka rikthyer këtë ligj që tentoi që të miratonte Ritvan Bode disa vite më parë.

Këto masa janë propozuar nga ministri i tanishëm i Financave, Arben Ahmetaj dhe janë përfshirë në paketën fiskale të vitit 2017. Kështu kush kapet duke pjekur raki në shtëpinë e tij, do të gjobitet me një shumë prej 5 fishit të detyrimit doganor.

Sipas propozimit kjo masë do të merret për ata prodhues jo familjar. Pra, nëse dikush prodhon më shumë se 100 litra raki dhe 200 litra verë duhet që ti deklarojë në shtet, sepse ndryshe do të gjobitet me shuma të mëdha

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Gjermania kërkon që “rasti” Haradinaj të përmbyllet shpejt https://t.co/xPmsKrCpNU https://t.co/XBEEpCIvwi
504 people follow ALB365
Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm Twitter Pic Alisiana Twitter Pic kajaturi Twitter Pic clownbom
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Kuriozitete mbi organet e trupit

Kuriozitete mbi ORGANET e trupit 1. Organi me i gjate i organizmit tone eshte zorra e vogel (intestinum tenue). Edhe...

Close