|E hënë, Qershor 26, 2017

Gjykata, Arben Gropa drejt Italise. 

gjykata fier  Fier – Gjykata e Fierit ka vendosur të ekstradoj në Itali të dënuarin me 32.6 vjet burg. Bëhet fjalë për biznesmenin fierak Arben Gropa.Gropa është pronari i një taverne në hyrje të qytetit të Fierit. Momentalisht ai ndodhet me masën e sigurisë “arrest shtëpie”, masë kjo që është dhënë në 20 shkurt të këtij viti.
300 milionë lireta
Gjykatat italiane kanë dhënë 3 vendime penale në ngarkim të shtetasit shqiptar Arben Gropa, alias Vangjel Zijaj, ku rezulton se ky shtetas është një person i dënuar gjithsej me 32 vjet dhe 6 muaj burgim, dënim ky i dhënë për vepra penale me rrezikshmëri të theksuar shoqërore, të parashikuara nga Kodi Penal siç janë “trafikimi i lëndëve narkotike”, e vlerësuar rreth 300.000.000 lireta italiane, si dhe “Prostitucion dhe pjesëmarrje në organizata kriminale”.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Manjani: Biznesi i kanabisit financoi ruajtjen e rezultatit të PS-së të 2013 https://t.co/iBI17c9J77 https://t.co/iAk881Y48y
11,394 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Çuditen mediat botërore: Mjekët në Maqedoni ia ngjisin gruas vaginën me zorrën e trashë (video)

Jasminka Vellkoska vazhdon të paguaj çmimin e gabimit mjekësor. Ajo flet pas tre vitesh për herë të parë për rastin...

Close