|E martë, Shkurt 21, 2017

Goditet grupi shqiptar i grabitësve të banesave 

Spanjë – Policia spanjolle ka arrestuar gjashtë anëtarët e një grupi të dyshuar që akuzohen për kryerjen e të paktën 17 grabitjeve në Katalonia.

Grupi bënte lëvizje në hapësira të mëdha në territorin katalanas, ndërsa ka qarkulluar edhe në pjesë të tjera të Spanjës dhe Evropës Qendrore.

Pesë nga të arrestuarit janë shqiptarë të moshave nga 22 deri në 34 vjeç, ndërsa i gjashti është një shtetas gjerman. Grupi i kryente grabitjet gjatë natës dhe siguroheshin mirë që në banesa të mos kishte njerëz.

Ata kanë grabitur bizhuteri, telefona celularë, orë, çanta, etj. Grupi arrinte të shqyente dyert ose dritaret e banesave për të hyrë. Grupi shpesh ndryshonte anëtarët e vet gjatë grabitjeve, duke vështirësuar hetimet e policisë.

Krimet e tyre kanë nisur që në vitin 2014, ndërsa më 21 nëntor u arrestuan dy anëtarë të grupit në Girona, teksa po përpiqeshin të largoheshin me një autobus nga stacioni Sants në Barcelonë, ndërsa më vonë çoi edhe në arrestimin e katër personave të tjerë.

Policia e Katalanjas ka bërë me dije për mediat vendase se grabitjet janë kryer në të paktën 8 qytete, por nuk përjashtohet pjesëmarrja në krime të tjera të ngjashme. Ata janë dërguar në burg me urdhër të gjykatës.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Gjermania kërkon që “rasti” Haradinaj të përmbyllet shpejt https://t.co/xPmsKrCpNU https://t.co/XBEEpCIvwi
504 people follow ALB365
Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm Twitter Pic Alisiana Twitter Pic kajaturi Twitter Pic clownbom
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Shqiptarët përleshen me italianët për një ëmbëlsirë.

     Itali - Ka qenë vetëm një ëmbëlsirë që ka shkaktuar një sherr masiv në një lokal në Ragusa...

Close