|E premte, Prill 28, 2017

Golashënuesit më të mirë në eleminatoret ‘Rusia 2018’ 

Cristiano Ronaldo dhe Robert Lewandowski, janë deri më tani golashënuesit më të mirë në kualifikueset për Botërorin ‘Rusia 2018’

Për dallim me Real Madridin, Cristiano Ronaldo, po tregon paraqitje tjera me Portugalinë.

Në vetëm tre ndeshje, portugezi ka arritur të shënojë shtatë, gola, aq sa ka shënuar edhe Robert Lewandowski, por polaku ka luajtur në katër ndeshje – që tani dytë e mbajnë primatin e golashënuesve më të mirë deri më tani në kualifikueset për ‘Rusia 2018’, përcjell Gazeta Express.

Pas tyre renditen, Romelu Lukaku i Belgjikës me pesë gola, Thomas Muller i Gjermanisë me katër gola – top pesëshen e mbyll sulmuesi i Kroacisë, Mario Mandzukic, që ka shënuar po aq gola sa Muller (4).

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Vasili merr “timonin” e LSI-së https://t.co/fY6oPfP7p5 https://t.co/paWAt706pI
11,371 people follow ALB365
Twitter Pic Ismaelha Twitter Pic nopalli Twitter Pic PaulG121 Twitter Pic Thrashie Twitter Pic angie201 Twitter Pic mcskinni Twitter Pic numba1_c Twitter Pic oliannka Twitter Pic gudnylar Twitter Pic berniesp Twitter Pic tijana92 Twitter Pic Shyma42 Twitter Pic frog146 Twitter Pic suparuak Twitter Pic Shawncha Twitter Pic karineso Twitter Pic soldier_ Twitter Pic YzatisRo Twitter Pic GloriaBr Twitter Pic 0018b
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Aksidenti – Plagosen 4 pjestarë të një familje

Lushnje - Shënohet aksidenti i dytë brenda ditës në rrugët e Lushnjes. Katër pjestarë të një familje nga Berati janë...

Close