|E shtunë, Janar 20, 2018

Grafite kundër shqiptarëve dhe homoseksualëve. 

ba7071c0fd7786ec7342034042359ffe_LMaqedoni – Në qendër të kryeqytetit malazez, Podgoricës, janë evidentuar disa mbishkrime fyese kundër minoritetit shqiptar në këtë vend dhe komunitetit LGBT

Në qendër të kryeqytetit malazez, Podgoricës, janë evidentuar disa mbishkrime fyese kundër minoritetit shqiptar në këtë vend dhe komunitetit LGBT.

Qendra Sociale e LGBT-së në Mal të Zi ka dënuar gjuhën e urrejtjes së paraqitur në grafite kundër komunitetit LGBT si dhe ndaj pakicave fetare dhe etnike. Kreu i kësaj qendre, Zdravko Cimbaljeviç ka deklaruar se grafitet janë denoncuar pranë organeve të policisë.

Në Podgoricë disa kohë më parë janë shfaqur gjithashtu edhe grafite kundër myslimanëve dhe boshnjakëve, por të cilat janë fshirë menjëherë pas reagimit të ambasadës së Bosnje-Hercegovinës në këtë vend.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ekzekutohen 3 anëtarët e një bande në sallën e gjyqit

Rusi - Një ngjarje e...

Close