|E shtunë, Prill 29, 2017

Greqia e shqetësuar pas kërcënimit të Turqisë për migrantët 

Greqi – Zëvendësministri grek i Mbrojtjes, Dimitris Vitsas, shprehu të premten shqetësimin e Athinës pas kërcënimeve të Turqisë për t’i hapur kufijtë për të lejuar refugjatët dhe migrantët të shkojnë në Evropë.

“Përdorimi i refugjatëve dhe migrantëve për të arritur objektiva të tjera është një akt agresioni”, deklaroi Vitsas duke reaguar para medias pas kërcënimit të përmendur nga presidenti turk Recep Tayyip Erdogan.

“Këto lloj deklaratash na shqetësojnë dhe jemi vigjilent. Greqia nuk dëshiron që të bier marrëveshja BE-Turqi që synon të bllokojë rrugën migratore”, theksoi ai, transmeton atsh.

“Greqia do të bëjë gjithçka për të mbajtur këtë marrëveshje”, shtoi ai.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Lista e PDIU në 12 qarqe https://t.co/EewK9td4nu https://t.co/G3phtgVea4
11,488 people follow ALB365
Twitter Pic Joseph_I Twitter Pic ana_rdz9 Twitter Pic namethat Twitter Pic misslege Twitter Pic felrncs Twitter Pic Chriscur Twitter Pic Dodis09 Twitter Pic alexfull Twitter Pic daredevi Twitter Pic sammy42r Twitter Pic Princeto Twitter Pic Carinibi Twitter Pic YuukiRus Twitter Pic jsnugs50 Twitter Pic markin_m Twitter Pic edbiocel Twitter Pic Alex_Bub Twitter Pic natali3b Twitter Pic tburt559 Twitter Pic ollita03
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Hiqet mandati i Koço Kokëdhimës

Tiranë - Gjykata Kushtetuese i ka hequr mandatin deputetit të Partisë Socialiste, Koço Kokëdhima. Sipas vendimit, deputet i mazhorancës ka...

Close