|E shtunë, Janar 20, 2018

Gripi i merr jetën studentes 18-vjeçare 

Skoci – Një studente ka humbur jetën disa ditë më parë pasi u prek nga gripi dhe më pas ftohja kaloi në pneumoni.

Bethany Walker 18 vjeç nga Skocia, u dërgua në spital me shenjat e gjendjes gripale ndërsa më pas situata u përkeqësua.

Fatkeqësisht ajo ndërroi jetë të premten e kaluar pasi shëndeti i saj u përkeqësua me shpejtësi, përcjell tvklan.al.

Mamaja e vajzës thotë se tani i është shkatërruar jeta dhe asgjë nuk do të jetë më si më parë.

Ajo shprehet se mjekët e spitalit bënë më të mirën e mundshme, por brenda dy orësh shëndeti u përkeqësua dhe 18-vjeçarja humbi jetën.

Vdekja e Bethany nga gripi vjen në një moment kur në Mbretërinë e Bashkuar është përhapur gripi australian, simptomat e të cilit janë njësoj si gjendjet e tjera gripale, por përkeqësohen nëse e neglizhon

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Tërmet në Bashkinë e re Fier.

Fier - Gjithe drejtuesit e...

Close