|E hënë, Korrik 24, 2017

Grupi “Lazarat” ne Serbi veshin bluza me flamurin shqiptar. 

grupi    Serbi – Një grup të rinjsh serbë që bëjnë muzikë Pank, kanë zgjedhur të quhen Lazarat, njëlloj si fshati ‘rebel’ i Gjirokastrës, që njihet për prodhimin e marijuanës.

Në marrëdhëniet e tensionuara mes shqiptarëve dhe serbëve grupi me emrin kontrovers dhe logon e tij shkon përtej kohës. Pjesëtarët e grupit nga qyteti i Novi Sadit, përveç emrit të fshatit shqiptar, mbajnë edhe flamurin kuqezi në bluzat e tyre.

“Ne kemi zero për qind gjuhë politikisht korrekte. Nuk merremi me të drejtat e shqiptarëve apo gjëra të tilla. Është thjesht një provokim dhe asgjë tjetër”, thotë kitaristi i grupit për “Top Channel”.

“Si provokim nuk mbështesim asnjërën palë, thjesht luajmë me ikonografinë dhe besojmë se as ajo shqiptare, por as serbe në këtë kuptim nuk janë të shenjta”, -thotë bateristi Nebojsha Cato.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Sali Berisha shpartallon grupin anti-Basha. https://t.co/R9r2HMsCIB https://t.co/JPBARzCxsh
11,311 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Krim makabër – Xhaxhai i pret kokën nipit të tij 12-vjeçar

Vlorë - Një ngjarje shumë e rëndë ka tronditur qytetin e Vlorës mesditën e kësaj të mërkure, ku xhaxhai i...

Close