|E enjte, Mars 30, 2017

Haxhinasto: Do të konkludojmë ofertën për Rrugën e Arbrit, në orën 13 inspekton bye passin Levan – Mbrostar 

Rruga e Arbrit është bërë kali i Trojës në këtë fushatë zgjedhore për kryetarin e bashkisë së Dibrës mes opozitës dhe maxhorancës.

Ministri i Transporteve Edmond Haxhinasto deklaron se qeveria po bën vlerësimin e detajuar të kompanisë China State dhe se besonte se shumë shpejt do të konkludojë me ofertën e fundit të realizuar nga kjo kompani.

“Besoj se shume shpejt do të konkludojmë ofertën e fundit të realizuar nga kjo kompani. Dhe pastaj do të përcaktojmë hapat e mëtejshme për sa i takon këtij projekti të rëndësishëm”

Ministri Haxhinasto iu përgjigj pyetjeve të gazetarëve gjatë inspektimit të punimeve për ujësjellësin e Durrësit. Në orën 13 Haxhinasto pritet të vizitojë bye passin Mbrostar – Levan në hyrje të Fierit për të inspektuar punimet

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Fieraku i Sanraemos, Ermal Metaj 7 vjet i fejuar, asnjë media se dinte https://t.co/eLja9sS4QH via @wwwalb365com
3,875 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
INTERVISTA – Donald Lu rrëfen prapaskenat e reformës në drejtësi dhe të vërtetën e kërcënimeve të deputetëve: Televizionet shqiptare më tërbojnë!

Në një intervistë të gjatë, e para për median shqiptare, ambasadori amerikan flet për Reformën në Drejtësi, mbështetësit dhe penguesit...

Close