|E premte, Dhjetor 15, 2017

Helikopteri drogës, piloti shqiptar vdes në tokën spanjolle . 

sokl fekaSokol Feka, majori shqiptar nga Kuçova, është transportuesi i drogës, nga Maroku drejt Spanjës, por është rrëzuar me helikopterin që drejtonte në Malaga të Spanjës.

Lajmi u dha nga kryeministri Edi Rama në Kuvend ndërkaq që mediat filluan të nxjerrin informacionet më të fundit. Nga burimet mësojmë se majori Feka ishte me specializim në Marok.

Autoritetet spanjolle gjetën kufomat të cilat ishin djegur keq nga aksidenti i të martës pranë qytetit malor të Cortes de la Frontera. Eshtrat janë transferuar tani në Institutin e Mjeksisë Ligjore Mjekësisë e Malaga.

avioniAvioni i rrëzuar ku humbi jetën majori Sokol Feka

“Ne jemi duke punuar për të përcaktuar se sa hashashi ishte në bord,” Zëdhënësi i policisë tha për AFP. Raportet e medias lokale se deri në një ton hashash u gjetën nga autoritetet.

Incidenti ndodhi pasi një helikopter i Gardës Civile qëlloi mbi të në një rrugë të paautorizuar fluturimi. Gjatë ndjekje, oficerët humbur shikimin nga kamerat, raportojnë mediat. Helikopteri ishte dëmtuar rëndë, dhe shumë pjesë të tij ishin ndarë në mes të shkurreve. Janë gjetur dy trupa në rrënoja së bashku me 30 paketa hashash të cilat ishin mbuluar me mish.

Majori Sokol Feka ka qenë i apasionuar edhe pas garave me makinë, përveç drejtimin të helikopterëve. Në vitet e fundit ka qenë protagonist në garat Rally Albania si bashkëpilot.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Rama : PD thotë çohuni në revolucion se këta duan të bëjnë shtet

Gjirokastër - Kryeministri Edi Rama ka zgjeruar...

Close