|E shtunë, Prill 29, 2017

Hillary Clinton – Ja pse humba në zgjedhje 

Hillary Clinton ka fajësuar drejtoin e FBI James Comey për humbjen e saj në zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shkruan BBC.

“Shpallja e një hetimi të ri për emailit nga Jams Comey pak para ditës së zgjedhjeve ndali vrullin e fushatës”, tha zonja Clinton.

Ish-kandidatja demokrate për Shtëpinë e Bardhë i bëri këto deklaratë me donatorë të lartë të partisë në një bisedë telefonike, e cila u zbulua në media.

Ndërkohë nga ana tjetër protestat kundër zgjedhjes së Trump në krye të SHBA po vazhdojnë.

Rreth 2,000 njerëz marshojnë në rrugët e Nju Jorkut duke thirrur “Jo presidenti im”

Sakaq presidenti i ri amerikan Donald Trump ka bërë një lëvizje të papritur duke deklaruar se nuk do të ndryshojë disa pika kyçe të ligjit shëndetësor të presidentit Obama që njihet me emrin Obamacare.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Lista e PDIU në 12 qarqe https://t.co/EewK9td4nu https://t.co/G3phtgVea4
11,488 people follow ALB365
Twitter Pic Joseph_I Twitter Pic ana_rdz9 Twitter Pic namethat Twitter Pic misslege Twitter Pic felrncs Twitter Pic Chriscur Twitter Pic Dodis09 Twitter Pic alexfull Twitter Pic daredevi Twitter Pic sammy42r Twitter Pic Princeto Twitter Pic Carinibi Twitter Pic YuukiRus Twitter Pic jsnugs50 Twitter Pic markin_m Twitter Pic edbiocel Twitter Pic Alex_Bub Twitter Pic natali3b Twitter Pic tburt559 Twitter Pic ollita03
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
BBC: Korrupsioni politik dhe gjyqësor pengon Shqipërinë në rrugën e integrimit

Tema e anëtarësimit të Shqipërisë në Bashkimit Evropian vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes së medieve britanike. Rrjeti prestigjioz...

Close