|E premte, Shkurt 23, 2018

Himarë , bllokohet këshilli bashkiak. 

stefo mato
stefo mato

stefo mato

   Vlorë – Meqënëse nuk është futur në rendin e ditës diskutim për reformën territuriale në mbledhjen e këshilit bashkiak në Himarë, pesë këshilltarët e PBDNj-së dhe të PD-së kanë braktisur sallën e mbledhjes duke krijuar vakum në mbledhjen e këshilit bashkiak . Edhe pse kanë mbetur 8 këshilltarë mbledhja ka vijuar në kunmdërshtim me ligjin pasi nuk ka qënë shumica e këshilltarëve në sallë.

Lajmi konmfirmohet nga Stefo Mato I cili ka bërë publike në rrjetin social facebook edhe deklartëtn e cila I është dërguar prefektes së Vlorës, ministrit Cuci dhe për dieni Kryeministrit Edi Rama.

Deri në marrje të përgjigjes këshilltarët do të bojkotojnë c’do mbledhje të këshillit bashkiak të Himarës, thuhet ndër të tjera në këtë deklaratë të bërë publike.

deklarata

deklarata

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Policia arreston 2 shtetas, 1 e heton të lirë. Një 30 vjeçare shpallet e zhdukur .

 Fier - Lushnje - Më datë...

Close